لوگو افق رادیس
لوگو افق رادیس

بنیاد ملی نخبگان و سامانه سینا

عناوین این مطلب

بنیاد ملی نخبگان و سامانه سینا
بنیاد ملی نخبگان و سامانه سینا

بنیاد ملی نخبگان سازمانی ایرانی است که به شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان می‌پردازد. اساسنامه این سازمان در پانصد و شصت و دومین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دهم خردادماه ۱۳۸۴ تصویب شد.
هیئت امنای بنیاد در اردیبهشت ۱۳۸۵ اولین جلسه خود را تشکیل داد. رئیس این بنیاد، معاون رئیس‌جمهور است.
بنیاد ملی نخبگان با هدف شناخت نخبه ها و پرورش استعدادهای آن ها راه اندازی شده است. این بنیاد برای تسهیل فرآیند نخبه شناسی و همچنین دریافت سریع مدارک و اطلاعات متقاضیان، اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه سینا به نشانی sina.bmn.ir کرده است. کلیه متقاضیان و همچنین اساتید راهبر با مراجعه به این سامانه و ثبت نام در آن قادر به ارسال مدارک و اطلاعات خود می‌باشند.
بنیاد ملی نخبگان با سایت رسمی bmn.ir در راستای نخبه پروری و پشتیبانی نخبگان کشور راه اندازی شده است.
این بنیاد جهت سهولت در تشخیص افراد نخبه و دریافت مدارک و اطلاعات آن ها، اقدام به طراحی و راه اندازی سامانه سینا نموده است.
سامانه سینا به نشانی sina.bmn.ir برای ثبت نام آسان نخبگان و اساتید و همچنین ارسال مدارک مورد نیاز توسط آن ها طراحی شده است.
از این رو، کلیه افراد دارای استعداد ویژه و نخبه می توانند از طریق این سامانه، خود را به بنیاد ملی نخبگان معرفی کرده و تحت پشتیبانی این بنیاد قرار گیرند.
برای ورود مستقیم به سایت sina.bmn.ir کلیک نمایید.
جهت شناخت بیشتر سامانه سینا بنیاد ملی نخبگان در این مقاله به معرفی کامل این وب سایت، نحوه ورود، نحوه ثبت نام متقاضیان، نحوه ثبت نام اساتید راهبر، نحوه ویرایش اطلاعات در این سامانه خواهیم پرداخت.

معرفی سامانه سینا بنیاد نخبگان sina.bmn.ir

بنیاد ملی نخبگان در راستای شناسایی، گزینش و پرورش افراد مستعد و نخبه تاسیس شده است.
در حقیقت مسئولیت اصلی این بنیاد، همکاری با نخبگان و پشتیبانی از فعالیت های آنان می باشد. تولید علم، استخراج ایده ها و طرح های نو از اهداف کلی این بنیاد هستند.
بنیاد ملی نخبگان برای سهولت در این فرآیند به راه اندازی و معرفی سایت سامانه سینا بنیاد نخبگان sina.bmn.ir پرداخته است.
متقاضیان این سامانه، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی واجد شرایط و اساتید راهبر می باشند.
در واقع این طور می توان گفت که سامانه سینا برای ثبت نام متقاضیان و ارسال مدارک آن ها طراحی شده است.
از این رو متقاضیان جهت دریافت جوایز و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان مستلزم ثبت نام و درج اطلاعات خود در این سامانه می باشند.
سامانه سینا یک سامانه یکپارچه جهت مدیریت خدمات الکترونیک است که متقاضیان برای ورود به آن نیازمند نام کاربری و رمز عبور هستند.
به این دلیل که استفاده از امکانات سایت سامانه سینا مختص افرادی است که در این سامانه پنل شخصی دارند. لازم به ذکر است که سایت اصلی بنیاد ملی نخبگان دارای نشانی اینترنتیbmn.ir می‌باشد، اما ثبت نام نهایی نخبگان و ارسال مدارک از طریق سامانه سینا به نشانی sina.bmn.ir صورت می‌گیرد.
متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که ثبت نام در این سامانه و ارسال مدارک، به معنای پذیرش متقاضی در لیست نخبگان نمی باشد.
در واقع پس از ثبت نام و بررسی مدارک متقاضی، افرادی که بیشترین فعالیت را داشته باشند به عنوان فرد نخبه، شایسته دریافت تسهیلات این بنیاد خواهند بود.
لازم به ذکر است که این فعالیت ها توسط بنیاد ملی نخبگان تعیین می‌شود که به طور معمول شامل فعالیت های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و… می‌باشد.

نحوه ورود به سایت سینا بنیاد نخبگان sina.bmn.ir

سامانه سینا بنیاد نخبگان به نشانی sina.bmn.ir تحت نظر بنیاد ملی نخبگان و با هدف تشخیص افراد مستعد و نخبه راه اندازی شده است. کلیه متقاضیان و نخبگان با مراجعه به این سامانه و ثبت نام در آن می توانند به عضویت این بنیاد در آیند.
برای ورود به سامانه سینا پیش از هر اقدامی باید نسبت به ثبت نام در آن اقدام نمود.
برای ثبت نام در این سامانه، متقاضیان پس از ورود به نشانی sina.bmn.ir می بایست بر روی گزینه ثبت نام متقاضی کلیک نموده و فرم مربوطه را تکمیل نمایند.
در صورت ثبت نام در سامانه سینا، متقاضیان برای ورود مجدد به این سامانه و استفاده از خدمات آن باید بر روی دکمه ورود کلیک کرده و نام کاربری و گذرواژه خود را انتخاب نمایند.

ویرایش اطلاعات در سامانه سینا بنیاد نخبگان sina.bmn.ir

افراد نخبه و با استعدادی که از برگزیدگان المپیادهای علمی، دارندگان رتبه های برتر کنکور سراسری، مخترعان و مکتشفان، آفرینندگان آثار ادبی، محققین و… باشند می توانند در سایت سامانه سینا به نشانی sina.bmn.ir ثبت نام کرده و اطلاعات خود را در آن وارد نمایند.
همان طور که پیش تر اشاره شد، سامانه سینا بنیاد نخبگان با هدف شناسایی و پرورش نخبگان و افراد با استعداد راه اندازی شده است.
از این رو افراد مستعد با مراجعه به این سامانه و عضویت در آن، نسبت به ثبت اطلاعات در آن اقدام می نمایند.
نحوه ورود، عضویت متقاضی و عضویت اساتید راهبر به طور کامل شرح داده شده است، اما بعضا اطلاعیه هایی با عنوان ویرایش اطلاعات در سامانه سینا بنیاد نخبگان ارائه می شود.
بنابراین کلیه متقاضیان می بایست نسبت به ویرایش اطلاعاتی از قبیل آدرس و شماره تماس که در زمان ثبت نام وارد کرده اند، اقدام کنند.
متقاضیان برای ویرایش اطلاعات در سایت سامانه سینا بنیاد نخبگان sina.bmn.ir می بایست ابتدا وارد نشانی اینترنتی این سامانه شوند.
سپس از بخش مربوط به ورود به سامانه، برای ورود اقدام نمایند. پس از وارد کردن نام کاربری (کد ملی فرد متقاضی) و رمز عبور (تعیین شده توسط متقاضی در زمان ثبت نام) بر روی دکمه ورود کلیک نمایند. صفحه جدیدی که پیش روی متقاضی باز شده است، شامل عناوین زیر می باشد:

  • راهنمای استفاده از سیستم
  • میز کار
  • ثبت مدارک
  • ثبت درخواست
  • اشخاص
  • تنظیمات
  • برنامه های استانی
  • گزارش

متقاضیان با کلیک بر روی گزینه مورد نظر می توانند برای ویرایش هر یک از بخش های مربوطه اقدام نمایند.
به عنوان مثال جهت ویرایش اطلاعات مشترک نظیر مدارک تحصیلی، مقالات و… می‌بایست بر روی گزینه ثبت مدارک کلیک شود.
همچنین با انتخاب گزینه “ثبت درخواست”، رزومه متقاضی به نمایش در خواهد آمد که در صورت تمایل متقاضی، قابل ویرایش خواهد بود. 

برای دریافت خدمات، با ما در ارتباط باشید
ساعت پاسخگویی روز‌های کاری از ساعت ۹ صبح الی ۱۸ عصر
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
تنها با پر کردن فرم زیر برای شما

کارشناسان حرفه ای ما با شما تماس خواهند گرفت و از ایده تا پایان راه با شما هستند

کارشناسان حرفه ای ما با شما تماس خواهند گرفت و از ایده تا پایان راه با شما هستند

مشاوره عضویت در سایت سینا نخبگان

بنیاد ملی نخبگان از ابتدا با هدف پرورش استعدادهای ویژه دانشجویان و پشتیبانی از آن ها تاسیس شد.
این بنیاد جهت مدیریت بهتر امورات خود و همچنین تسهیل فرآیند شناسایی نخبگان به راه اندازی سامانه سینا پرداخت. در بندهای پیش در رابطه با نحوه ورود و ثبت نام در این وب سایت به طور کامل توضیح داده شد، بنابراین در ادامه به چند نکته مهم در راستای مشاوره عضویت در سایت سینا نخبگان خواهیم پرداخت.
از آنجا که عضویت در بنیاد ملی نخبگان زمان مشخصی ندارد، داوطلبان واجد شرایط می‌توانند در هر زمان دلخواهی نسبت به ثبت نام در این سامانه و ارسال مدارک خود اقدام کنند.
نکته حائز اهمیت در رابطه با ارسال مدارک، واقعی بودن، صحیح و خوانا بودن آن ها می‌باشد.
در صورت نقص مدارک یا ناخوانا بودن آن ها، بنیاد ملی نخبگان با شماره تلفن یا ایمیل ثبت شده توسط متقاضی تماس خواهد گرفت.
پس از ارسال مدارک، تمامی اطلاعات توسط مسئولان بخش نظارت و بازبینی بنیاد ملی نخبگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
لازم به ذکر است که اگر داوطلب برای تسهیلات خاصی درخواست داده باشد، مدارک او بر اساس شرایط همان تسهیلات مورد سنجش قرار خواهد گرفت.
همچنین افرادی که در این سامانه ثبت شده و احراز هویت شوند می توانند با ثبت نام در سایت jazb.bmn.ir اقدام به ثبت نام برای استخدام نخبگان در هیئت علمی دانشگاه ها نمایند.
نکته قابل توجه دیگر این است که بنیاد ملی نخبگان، فاکتورهای مشخصی را برای اعطای امتیاز به متقاضیان تعریف کرده است.
از جمله این فاکتورها و معیارها می توان به فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فناورانه، مهارتی و فعالیت های علمی، اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد.
در نتیجه، امتیاز بالاتر داوطلب در این فعالیت ها به معنای شانس بیشتر در پذیرش می‌باشد.
کارشناسان مرکز مشاوره افق رادیس آماده اند اطلاعات لازم در خصوص سایت سامانه سینا بنیاد ملی نخبگان را به داوطلبان ارائه دهند.
همچنین می‌توانید سوالات و مشکلات خود را در این زمینه با مشاوران مجرب افق رادیس در میان گذاشته و با عضویت در کانال تلگرام و دنبال کردن صفحه اینستاگرام افق رادیس از آخرین اخبار این موضوع مطلع گردید.